Varaa maksuton suunnitteluaika AINA-kaluste myymälään
Skip links

Yhteystiedot

Etusivu / Yhteystiedot

Löydä lähin AINA-myymälä ja varaa maksuton suunnitteluaika tai pyydä tarjous

Palvelemme myymälöissä ajanvarauksella, voimme sopia tapaamisen kotiin tai pitää palaverin etänä.

Ota yhteyttä ja varaa maksuton suunnitteluaika. Se ei sido sinua vielä mihinkään, mutta hyödyt varmasti. Lähimmän AINA-myymälän yhteystiedot löydät alla olevasta listasta.

Maksuton suunnitteluaika (arvo 245€) pitää sisällään seuraavat asiat:

💎 Mittaus ja tarvekartoitus
💎 Suunnittelijasi esittelee havainnekuvat toiveidesi mukaisesta keittiöstä
💎 Budjettilaskelma eri osa-alueista ja tarkka loppusumma
💎 3D Kuva suunnitelmasta

Jos varaat ajan etäsuunnitteluun, toimitamme ohjeistuksen jonka avulla onnistumme yhdessä. 😊

AINA Uusimaa

AINA Espoo ja Länsi-Uusimaa

QP interior
Lautamiehentie 1, 02770 Espoo

Ota yhteyttä niin varataan maksuton suunnitteluaika tai jutellaan tarkemmin toiveistasi.

Myymälä sijaitsee Värisilmä-liikkeen yhteydessä.

Sanja Lenardic
0400 306 576
sanja.lenardic@ainakeittiot.fi

Kari Enholm
0400 813 320
kari.enholm@ainakeittiot.fi

Ida Kaarkoski
045 314 2606
ida.kaarkoski@ainakeittiot.fi

Merle Soolo
044 0919 698
merle.soolo@ainakeittiot.fi

Ma-Pe 10-18
La sopimuksen mukaan.

Koronatilanteen rajoitustoimien vuoksi varaathan käyntiajan myymälään etukäteen! p. 0400 306576.

Tutustu myymälään

AINA Helsinki Herttoniemi

Jaavak Oy
Hitsaajankatu 20, 00810 Helsinki

Jaana Vaakanainen
050 321 0614
jaana.vaakanainen@ainakeittiot.fi

Elina Turunen
050 550 5532
elina.turunen@ainakeittiot.fi

Jorma Behm
050 322 4473
jorma.behm@ainakeittiot.fi

Myymälä avoinna sopimuksen mukaan.

Ihastuttava AINA myymälä Herttoniemessä Helsingissä. Tule niin toteutetaan unelmasi yhdessä!

Tutustu myymälään

AINA Helsinki Runeberginkatu

PDS-Suunnittelu Oy
Runeberginkatu 38, 00200 Helsinki

Upea myymälä paraatipaikalla. Hurista vaikka ratikalla ihan nurkalle ja astu sisään ammattitaitoisen kalustesuunnittelijan palveltavaksi. Asennuskin onnistuu.

Myymälä avoinna ajanvarauksella.

Tarja Ryynänen
0400 452 323
tarja.ryynanen@ainakeittiot.fi

Helena Järvelä
0408375659
helena.jarvela@ainakeittiot.fi

Anni Juhanko
0406596449
anni.juhanko@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Helsinki Sturenkatu

PDS-Suunnittelu Oy
Sturenkatu 43 – 45, 00550 Helsinki

Kolmenkymmenen vuoden kokemuksella Sturenkadulta! Kutsuva myymälä kätkee sisäänsä upeita, ajattomia ratkaisuja ja alan uusimmat tuulet.

Myymälä palvelee sopimuksen mukaan. Ratikalla näppärästi ihan kulmille ja bussillakin pääsee. Saat kauttamme myös ammattitaitoisen asennuksen. Edullista pysäköintitilaa läheisyydessä.

Jaana Yli-Hakala
050 5603 223
jaana.yli-hakala@ainakeittiot.fi

Katja Laanti
041 5376 734
katja.laanti@ainakeittiot.fi

Anni Juhanko
0406596449
anni.juhanko@ainakeittiot.fi

Hanna Verronen
0449853628
hanna.verronen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Vantaa

Petikontie 3, 01720 Vantaa

Avoinna sopimuksen mukaan.

Sanna-Mari Kokkonen
050 5525 994
sanna-mari.kokkonen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Järvenpää

PDS-Suunnittelu Oy
Mannilantie 10, 04400 Järvenpää

Täällä näet kaikki uusimmat trendit kompaktisti, mutta näyttävästi. Edullista pysäköintitilaa läheisyydessä.

Myymälä avoinna sopimuksen mukaan.

Jaana Yli-Hakala

Konkareista konkarein. Asiakkaiden ylistämä palveluammattilainen.

Katja Laanti

Katja osaa kalustaa tilan kuin tilan yksilöllisesti ja yli asiakkaan odotusten. Tuttu myös Huvilasta ja Huussista.

Katja Laanti
041 5376 734
katja.laanti@ainakeittiot.fi

Jaana Yli-Hakala
050 5603 223
jaana.yli-hakala@ainakeittiot.fi

Viola Jormola
0413147754
viola.jormola@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Porvoo

Simolin Oy Ab
Simolinintie 3 / Simolinsvägen 3, 06100 PORVOO / BORGÅ

Aukioloajat: ma-pe 7-18 ja la 8-14, kalustesuunnitelmat tehdään ajanvarauksella.

Keittiön, kylpyhuoneen ja kodinhoitohuoneen suunnittelu ja remontointi Porvoossa, yli kolmenkymmenen vuoden kokemuksella!

Diana Stenbäck
0405902747
diana.stenback@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kanta-Häme

AINA Hämeenlinna

Rakentajan Talocenter
Turuntie 8, 13130 Hämeenlinna

Eino Kähkärö
040 514 9393
eino.kahkaro@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Päijät-Häme

AINA Heinola, Päijät-Häme

Sisustus-Eepos
Kauppakatu 11, Heinola

Myymälä on Värisilmä-liikkeen yhteydessä ja avoinna maanantaista perjantaihin kello 9 – 17, lauantaisin sopimuksen mukaan.

Keittiösuunnittelun lisäksi palvelemme myös muissa sisustussuunnittelua koskevissa haasteissa.

Myymälässä esillä sekä kaupunkiin että maalle ja mökille sopivat ratkaisut. Saat kauttamme myös ammattitaitoisen asennuksen.

Tervetuloa tutustumaan!

Eeva Poskela
040 5376 899
eeva.poskela@ainakeittiot.fi

Arto Suomalainen
044 0846856
arto.suomalainen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Lahti

Sisustus-Eepos
Vesijärvenkatu 12, 15110 Lahti
Kompakti, mutta tehokas ja nykyaikainen myymälätila Sievitalo myymälän yhteydessä.

Eeva Poskela
040 5376 899
eeva.poskela@ainakeittiot.fi

Arto Suomalainen
044 0846856
arto.suomalainen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Savo

AINA Mikkeli

Puusepänliike KorpiSorvi Oy
Laiturikatu 4, 50100 Mikkeli

Myymälä Carlsonin rautakaupan yhteydessä, hyvällä sijainnilla ja helppo tulla.

Tässä myymälässä näet nykyaikaiset ratkaisut ja jokaiseen makuun suunnitellut malliryhmät. Mainiosti parkkitilaa myymälän edessä.

Myymälä avoinna sopimuksen mukaan. Varaa aika suunnitteluun.

Mika Kupari
050 555 4371
mika.kupari@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Suonenjoki

RKL A.Kimonen Oy
Yrittäjänkatu 5, 77600 Suonenjoki

Palvelemme sopimuksen mukaan aamusta iltaan. Tule myymälään ittäjänkadulle tai tehdään suunnitelma kotonasi.

Asennus ammattitaidolla.

Risto Vehviläinen
0400 171 004
risto.vehvilainen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Varkaus

Kauhawaara Design Oy
Käsityökatu 17, 78200 Varkaus

Avoinna sopimuksen mukaan. Varaa aika suunnitteluun.

Myymälä Carlsonin rautakaupan yhteydessä, hyvällä sijainnilla ja helppo tulla.

Kari Kauhanen
0400 656 003
kari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Sakari Kauhanen
045 2635 969
sakari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Alisa Lehto
044 9876 291
alisa.lehto@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kuopio

Kauhawaara Design Oy
Volttikatu 1 B, 70700 Kuopio

Kari Kauhanen
0400 656 003
kari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Sakari Kauhanen
045 2635 969
sakari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Alisa Lehto
044 9876 291
alisa.lehto@ainakeittiot.fi

Avoinna sopimuksen mukaan. Varaa aika suunnitteluun!

Tutustu myymälään

AINA Iisalmi

Ookren Oy
Pohjolankatu 9, 74100 Iisalmi

Toni Korhonen
0400 872 781
toni.korhonen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Pohjois-Karjala

AINA Joensuu

Kauhawaara Design Oy
Nurmeksentie 6, 80100 Joensuu

Kari Kauhanen
0400 656 003
kari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Sakari Kauhanen
045 2635 969
sakari.kauhanen@ainakeittiot.fi

Alisa Lehto
044 9876 291
alisa.lehto@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Lappeenranta

P&S Häyhä Oy/K-Rauta Lappeenranta
Tullitie 2, 53500 Lappeenranta

Jenni Niemistö
0440645550
jenni.niemisto@ainakeittiot.fi

 

Avoinna ma-pe klo 7-20, la 8-16 ja su 10-16

 

Tutustu myymälään

AINA Pohjanmaa

AINA Ylivieska

Palvelu Makasiini / Jaloa Oy
Tulolantie 21, 84100 Ylivieska

Kodinrakentajan erikoisliike. Tänne on helppo tulla ja saat asioida täyden palvelun myymälässä. Keittiöammattilainen, jolla sisustusarkkitehdin koulutus, paikalla arkisin klo 9 – 17 ja muulloin sopimuksen mukaan.

Iida Nivala
044 705 1763
iida.nivala@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Vaasa

Konjuk Oy
Opistokatu 11, 65100 Vaasa

Moderni keittiömyymälä näppärällä sijainnilla aivan keskustan tuntumassa. Ja parkkiin pääsee AINA. Vaasan parasta palvelua, också på svenska. Tarjoamme myös asennuspalvelua.

Myymälä palvelee arkisin klo 10 – 17

Myymälä on suljettu ajalla 5.7-1.8

Maria Määttä-Sillanpää
050 5337 090
maria.maatta-sillanpaa@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Seinäjoki

Seinäjoen sisustus Oy
Viilutie 4, 60510 Seinäjoki

Tästä myymälästä löydät inspiraatiota kohteeseen kuin kohteeseen.

Ammattitaitoa vuosikymmenten ajalta, mutta silti ajan hermolla. Tervetuloa palveltavaksi maanantaista perjantaihin klo 8 – 17 ja lauantaisin klo 10 – 14. Meillä saat auton oven eteen ja parkkitilaa löytyy!

Ilkka Hakamäki
050 3734 231
ilkka.hakamaki@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Satakunta

AINA Pori

Kaluste Aida Oy
Eteläpuisto 17 D 3, 28100 Pori
Tässä myymälässä silmä lepää! Etsitpä uusimpia toiminnallisuuksia tai vain pientä päivitystä, löydät yhden katon alta kaikki.

Pilvi Holm
044 2418 003
pilvi.holm@ainakeittiot.fi

Maria Haanpää
050 3255 321
maria.haanpaa@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Pirkanmaa

AINA Tampere Satamakatu

Via Design Oy
Satamakatu 17 lh 1 33200 Tampere.

Todellinen kodinsisustajan helmi odottaa sinua hyvien pysäköintimahdollisuuksien läheisyydessä keskustan alueella. Tämä studiomyymälä on trenditietoisen valinta!

Kati Maajaakkola
Myymäläpäällikkö
044 2857 474
kati.maajaakkola@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Tampere Hämeenpuisto

Jaavak Oy
Hämeenpuisto 33, 33200 Tampere

Myymälä avoinna sopimuksen mukaan.

Ihastuttava AINA-myymälä Hämeenpuiston ja Hallituskadun kulmassa. Tule niin toteutetaan unelmasi yhdessä!

AINA-mallisto on näyttävästi esillä upeissa malliryhmissä. Mittamuuntuvilla kalusteilla ja yli 8000 värillä onnistumme yllättämään sinut positiivisesti. Toteutamme suunnittelun, asennuksen ja kokonaisremontit hyvillä ideoilla ja ammattitaidolla.

Meille on helppo tulla. Parkkipaikat löytyvät myymälän edestä.

Tervetuloa palveltavaksi!

Myymäläpäällikkö
Kati Rautiainen
040 5137 456
kati.rautiainen@ainakeittiot.fi

Taina Kiviniemi-Mäkelä
050 3952234
taina.kiviniemi-makela@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Varsinais-Suomi

AINA Turku

Kaluste Aida Oy
Puutarhakatu 15, 20100 Turku

Kompakti, uusi, inspiroiva myymälä keskeisellä paikalla hyvien pysäköintimahdollisuuksien äärellä. Tervetuloa ihastumaan!

Avoinna sopimuksen mukaan.

Pilvi Holm
044 2418 003
pilvi.holm@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kainuun maakunta

AINA Sotkamo

Kainu Keittiöt Ky
Keskuskatu 2, 88600 Sotkamo

Kun haluat Kainuussa palvelua myymälässä, voit astella KRP-hallimyymälään Sotkamon ydinkeskustassa. Myymälä on avoinna maanantaista perjantaihin kello 9 – 17 ja lauantaisin kello 9 – 14.

Myymälässä saat apua myös sisustussuunnitteluun, sillä Riikka-Mari Sutinen on tavattavissa myymälässä sopimuksen mukaan. Asennus järjestyy ja KRP palvelee myös remonttiasioissa.

Jouni Väisänen
050 526 1493
jouni.vaisanen@krphalli.fi

Riikka-Mari Sutinen
040 739 1374
riikka-mari@luovatoimistosutinen.fi

Timo Niskanen
045 197 6166
timo.niskanen@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kainuu

Kainu Keittiöt Ky

Timo Niskanen
045 197 6166
myynti.kainuu@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Keski-Suomi

AINA Jyväskylä Kodin remontit

Remister
Vasarakatu 1, 40320 Jyväskylä

Annika Asmundela
040 8361 200
annika.asmundela@ainakeittiot.fi

Teija Suomalainen
040 8303 538
teija.suomalainen@ainakeittiot.fi

Antti Pirinen
040 8303 787
antti.pirinen@ainakeittiot.fi

Lasse Asmundela
040 5044 999
lasse.asmundela@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Jyväskylä Ahjokatu

Ucco & Acca Oy
Ahjokatu 13, 40320 Jyväskylä

Aukioloajat
Ti-Pe 10-17
La 10-13
Palvelemme sinua myös muina aikoina sopimuksen mukaan.

Mika Kupari
050 555 4371
mika.kupari@ainakeittiot.fi

Marja Laajapuro
050 552 0120
marja.laajapuro@ainakeittiot.fi

AINA Pohjois-Suomi

AINA Oulu

Mattonurminen Matnur Oy
Tyrnäväntie 12, 90400 Oulu

Upea, 60-vuotias sisustusmyymälä Oulun Limingantullissa tarjoaa kokonaisvaltaista kalustesuunnittelua ja tarvittaessa myös sisustussuunnittelua.

Täällä on helppo asioida! Palvelemme kalusteasioissa arkisin klo 9 – 17 ja muulloin sopimuksen mukaan.

Outi Konttila
0400 257 256
outi.konttila@ainakeittiot.fi

Jukka Kontio
040 1280 023
jukka.kontio@ainakeittiot.fi

Jarmo Vähäsarja
0408307926
jarmo.vahasarja@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kuusamo

Koillismaan Osuuskauppa S rauta Kuusamo
Huoparintie 6, 93600 Kuusamo

Petra Mustonen
050 3117 872
petra.mustonen@ainakeittiot.fi

Sari Heikkilä
044 7068 070
sari.heikkila@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään

AINA Kymenlaakso

AINA Kouvola

Värisilmä Kouvola – Väriuitto Oy
Katajaharjuntie 3, 45720 Kuusankoski

Värisilmä liikkeen yläkerrassa näet uusimmat trendit. Suunnittelijamme Leila on todellinen suunnittelukonkari, jonka positiivinen ja iloinen asiakaspalveluasenne välittyy kaikissa tilanteissa. Kauttamme saat kalusteet kodin kaikkiin tiloihin asennettuna ammattitaidolla. Saat meiltä myös rahoituksen.

Avoinna ma-pe 9-17
Muina aikoina sopimuksen mukaan.

Leila Väilä
0504370020
leila.vaila@ainakeittiot.fi

Tutustu myymälään